Dalībnieki

Sestā Jūdze ( 2015)

Grupa dibināta 2001. gadā. Tā kā grupas dislokācijas vieta dibināšanas brīdī bija Bilska, kas atrodas pēc mūsu aprēķiniem 6 jūdzes no vietas, kur (kā kādā dziesmā dzied) radies kantrī Latvijā, tad šim attālumam par godu arī radās grupas nosaukums “Sestā Jūdze”. Šobrīd lielākā daļa grupas dalībnieku ieskaitot tās dibinātāju ir apmetušies uz dzīvi Rīgā. Dzīve lēnām, bet stabili iet uz augšu.

Grupas sastāvs: grupas dibinātājs, mūzikas autors, balss: Agris Gedrovičs, basģitārists, balss:Modris Miķelsons, bundzinieks: Aldis Strazdiņš, steel-ģitāra: Kristaps Rullis, ģitārists: Jānis Misiņš.

Sestā Jūdze” nu jau gadiem piedalās vienīgajā Latvijas country mūzikas festivālā, kas risinās Bauskā, kur vienmēr gūst panākumus. Īpaši labvēlīgs grupai bija 2004. Gada Bauskas country mūzikas festivāls, kurā uzvaras tika iegūtas visās nominācijās. Labākais vokāls – Agris Gedrovičs, labākā dziesma – “Mana mazā karaļvalsts”, labākā grupa – “Sestā Jūdze”.

Arī šogad, Bauskas 13. starptautiskā country mūzikas festivāla labākā grupa pēc skatītāju balsojuma ir „Sestā Jūdze” un labākā aizvadītā gada dziesma ir A. Gedroviča/ A. Deguma „Uz īsu brīdi”.

2009. gadā “Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvā” nominācijāpar labāko country mūzikas albumu tika atdzīts “Kalendārs”. Savukārt vairākas albuma dziesmas ir guvušas lielu radio klausītāju atzinību. “Rabarberu vīns”- kļūstot par ceturto spēlētāko latviešu dziesmu “Latvijas Radio 2” 2008.gadā, bet “Pārdevējs” nevienu reizi vien ierindojoties “Latviešu country mūzikas aptaujas” pirmajā vietā.

“Sestā Jūdze” uzstājusies arī Berlīnes country mūzikas festivālā “Country Music Messe 2009”. Berlīnes country mūzikas mese ir Eiropas mēroga country mūzikas gadatirgus, kur šī mūzikas žanra pārstāvjiem no dažādām valstīm ir iespēja sevi pieteikt starptautiskā mērogā.

Nu jau otro gadu grupa arī aktīvi koncertē visos Latvijas novados, kā arī galvaspilsētā, šos koncertus organizēja menedžmentkompānija “Pango PR” Patrīcija Kraukle. Visiem ir zināms un jau pierasts, ka country grupa “Sestā Jūdze” ir nepārspējami festivālos un zaļumballēs. Bet ne visi vēl zin, ka “Sestā Jūdze” ir izcili profesionāli mūziķi un spēj sniegt neaprakstāmu baudu, atskaņojot to pašu country mūziku akustiskā versijā.

2011.gada 13.maijā grupai pievienojies oficiāls “Sestās Jūdzes Fanu Klubs”, kas tikai pierāda, ka dzīve lēnām, bet stabili iet uz augšu un, ka grupas radītā mūzika spēj aizraut un skart cilvēku sirdis. Katra skatuves mākslinieka galvenā balva ir viņu klausītāju mīlestība un “Sestai Jūdzei” tās netrūkst.6.jūdze