Dalībnieki

BUMERANGS ( 2014, 2015, 2016)

bumerangsValkas pilsētas kapela „ Bumerangs” – viena no visu laiku populārākajām latviešu vieglās mūzikas grupām. Grupa kļuva populāra 80. gadu beigās – 90.gadu sākumā. Koncertējusi ne tikai Latvijā, bet arī ASV, Kanādā, Vācijā, Lielbritānijā, Armēnijā, Igaunijā, Krievijā u.c. „Bumerangs” visā pastāvēšanas laikā darbojies gandrīz nemainīgā sastāvā, turklāt ansamblis nekad nav pārtraucis darbību. Grupas “Bumerangs” dalībnieki pirmo reizi kopā sanāca nejauši 1986.gada vasarā, muzikanti nākamajos gados piedzīvoja lielu popularitāti. Kā uzsver V.A. Krauklis, “bumerangisti” pirmie uz skatuves atļāvās dziedāt gan leģionāru, gan strēlnieku dziesmas – jau 1987.gadā sākot skandināt “Tiklīdz kā atskanēs pēdējais šāviens – Latvija brīva tad būs”. Katrsbumerangs3 koncerts izvērtās kā neliela Mežaparka tautas sapulce- ar kopīgu dziedāšanu, publiku –kājās un neaprakstāmu emociju gammu. V.A.Krauklis: „1988.gada pavasarī Bumerangs kopā ar deju kopu Gauja dodas mēnesi garā tūrē pa ASV un Kanādu, kur, neskatoties uz oficiālo delegācijas vadītāju un čekistu draudiem- nekad vairs netikt uz ārzemēm-,nenobīstas kopā ar klausītājiem dziedāt „Dievs, svētī Latviju!”. No represijām puišus pasargā vien tas ,ka mēnesi  pēc atgriešanās mājās- 1988.gada 14.jūnijā- sākas atmodas kustība, kurā  Bumerangs iesaistās ar pilnu krūti. Savos koncertos savāc vairāk nekā 30000 rubļu, par kuriem tiek uzbūvēti pieminekļi Jānim Cimzem un Indriķim Zīlem, bez maksas spēlē LTF pasākumos, vāc naudu citām kultūras aktivitātēm. Pretī saņemot neticamu publikas mīlestību ,visur skan Bumeranga koncertieraksti, un ziedu klēpjus grūti apņemt ar abām rokām. 1988.gadā nospēlēti 332 koncerti!” Masu medijiem Bumerangs ir tabu tēma-šie puiši ir pārāk nepareizi ,pirmās retās intervijas tiek nopublicētas tikai pēc neatkarības iegūšanas.

Dalībnieki

Aivars Trēziņš ( akordeons, balss)

Vents Armands Krauklis ( klarnete, balss)

Juris Skrajāns ( ģitāra)

Edmunds  Mednis ( bungas, balss)

Spēlējuši arī Vitolds Krieviņš un Andris Mekšs.

Sasniegumi

1989.gadā labdarības koncertbrauciens uz Armēniju (tūlīt pēc postošās zemestrīces),lielās skaņu plates izdošana „Melodijā”,piedalīšanās PSRS Centrālās televīzijas raidījumā „Šire krug”.

1990.gadā –otrais dzīvais koncerts LTV Z studijā, debija „Mikrafona”aptaujā- divas dziesmas jādzied koncertos Sporta manēža.

1991.gadā koncertbrauciens uz Lielbritāniju un Vāciju.

1995.gadā jauns rekords- vasarā 60 koncertu tūre, ar savu saliekamo skatuvi un visu pārējo īstai tūrei nepieciešamo (pat tūres T krekli un aploksnes). Koncerti katru trešdienu,ceturtdienu,piektdienu,sestdienu un svētdienu. Piektdien, sestdien, svētdien naktsballes kopā ar grupu AAA. Milzīgi panākumi un arī milzīgs nogurums.

1996.gadā muzikālās izrādes „Skroderdienas SIlmačos” (arī MC un CD ) tūre. Tajā tiek piesaistīts arī daiļais dzimums, jo puišiem tēlot sieviešu lomas nav ne prieka ,ne vēlēšanās.

1997bumerangs5.gadā-otrā ASV un Kanādas tūre.

2000.gadā CD „Agrāk un tagad”tiek atzīts par gada labāko šlāgeralbumu un saņem Gada balvu.

2004.gadā pilngadības (18 gadu jubilejas ) tūre un 4.vieta LTV šlāgeraptaujā ar „Dziesmu draugiem”.

2006. gadā vērienīgs 20 gadu jubilejas koncerts Rīgā, Kongresu namā kopā ar draugiem. „Bumeranga”dziesmas izpilda arī „Līvi”,Ieva Akurātere, „Jumprava”,Ingus Ulmanis, Zigfrīds Muktupāvels, „Apvedceļš”, „Dakota”, Ginta Ēķe .LTV koncertieraksts ir viens no skatītākajiem raidījumiem tajā gadā.

2010.gad
ā tiek ierakstīts CD „Draugiem”, lielākoties ar jaunām –pašu sacerētām dziesmām. Mūzikas  Gada balvā pēc žūrijas vērtējuma tas paliek 2.vietā labākā šlāgeralbuma nominācijā.

Kontaktinformācija

vents.krauklis@valka.lv

64722234

26555955